No to, Kochani, zaczynamy! – Twój fotograf w Słupsku

Witam serdecznie na nowym blogu rodziny DreamFoto!

A co to, a co, spytacie, po co to?

Poprzez blog opowiem więcej o nas, naszej pracy i pomysłach. Dzięki temu będziecie mogli przeżywać wraz z nami przygody na sesjach w formie fotorelacji, których pragnę przygotowywać dla was coraz więcej. Poznajemy wiele wspaniałych osób, ostatnio to jeszcze przyspieszyło. Takimi chwilami i osobami warto się dzielić!

Druga część bloga będzie poświęcona nowinkom ze świata fotografii – sprzęcie samym w sobie, nowych technologiach i technikach, ale także – a może przede wszystkim – hołdzie dla najwspanialszych twórców naszych czasów i tych, którzy kładli podwaliny pod fotografię jaką znamy.

Trzecia część – nazwijmy ją „społecznościowa” – to opowieści o projektach, które obecnie realizujemy jako fotograf w Słupsku. Będzie w tym między innymi o akcji #społecznieodpowiedzialni, która zatacza coraz większe kręgi, a w ramach to której rozpoczęliśmy od wspierania Schroniska dla Zwierząt w Słupsku. Pozostałe projekty to jeszcze tematy owiane tajemnicą – ale na pewno warto śledzić zarówno blog DreamFoto jak i nasze kanały społecznościowe, gdzie dzielimy się nowinkami 🙂


Obiecałem ciekawostki. Zacznijmy już od pierwszego wpisu!

 

Zauważyliśmy już dawno temu, jak ogromne znaczenie na przebieg sesji ma doświadczenie modelki. Im większe – tym na więcej możemy sobie pozwolić, tym lepsza jest komunikacja i wzajemne zrozumienie. Czasami znaczną poprawę tych wartości odczuwamy już na drugim spotkaniu z modelką, nawet jeśli jest to jej druga profesjonalna sesja zdjęciowa w życiu.

Doświadczenie modelki ma również ogromne znaczenie jeśli chodzi o tempo pracy podczas sesji zdjęciowej. To logiczne. Jednak…

Czy wiesz, że… chińskie modelki potrafią osiągnąć prędkość 2 póz na jedną sekundę?

 

Fast! Taobao Model's changing body posture!

Fast! Taobao Model's changing body posture!P.S. Using foot to hook the bag up is very professional!#VideoFromChina #taobaomodel

Opublikowany przez Marketing & Sourcing China na 15 marca 2016

 

To wynik niesamowity według wszelkich możliwych miar. Ogromne doświadczenie, talent i samozaparcie, nie potrafię sobie wyobrazić pracy przez 8h w takim trybie, jak widać na filmikach. Choć jest to naprawdę NIESAMOWITE do oglądania!

Chinese Model Photoshoot

A Taobao model shows how to get a photoshoot done fast

Opublikowany przez Shanghai Expat na 7 czerwca 2017

 

Trzeba jednak przyznać, że modelki są sowicie wynagradzane. Jak podaje ChinaDaily, najlepsze modelki potrafią przygotować ponad 700 póz w 150 stylizacjach, mając jedynie minutę na przebranie i 10 minutową przerwę śniadaniową. Mogą za to liczyć w przeliczeniu na ponad 5000zł za jeden dzień zdjęciowy.

 

See how fast models changing body postures!

See how fast models changing body postures! #taobaomodel #china

Opublikowany przez Marketing & Sourcing China na 20 lutego 2016

 

Szczerze podziwiam!

 

Mam nadzieję, że podobało wam się. Więcej ciekawostek – już niebawem!

DreamFoto – Twój fotograf w Słupsku 🙂

 

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll Up